Profesjonalne usługi dezynsekcji

Porozmawiajmy po numerem   000-000-000

Dezynsekcja

Dezynsekcja ma na celu zwalczanie owadów, zwłaszcza pasożytniczych takich jak muchy, mole, komary, kleszcze, wszy, pchły, pluskwy, roztocza, rybiki cukrowe, mrówki, prusaki, karaluchy i inne.
Oprócz tępienia szkodliwych owadów zawalczą się również ich jaja i larwy przede wszystkim ze względów gospodarczych i sanitarnych.
Obecność małych lokatorów jest zmorą bardzo wielu domów i mieszkań a walka z nimi jest bardzo trudna i uciążliwa oraz wymaga cierpliwości. Insekty – zwane popularnie robakami przyczyniają się do wielu problemów.
Ich obecność może prowadzić do poważnych schorzeń wywołanych przez przenoszone przez nie drobnoustroje, ponadto mogą kąsać, brudzić, niszczyć ubrania i produkty spożywcze.
Zadomawiają się w łazienkach kuchniach a nawet sypialniach. Lubią listwy przypodłogowe oraz wszelkie szczeliny w ścianach.

Dezynsekcję można wykonać przez zastosowanie środków fizycznych (para, ogień, gorące powietrze, promieniowanie ultrafioletowe, gaz, szron) ; mechanicznych (wyłapywanie, trzepanie, oczyszczanie) ; chemicznych (środki owadobójcze) ; biologicznych (zwalczanie za pomocą innych organizmów żywych np. nicieni).

Najczęściej stosowane metody to:
1) zwalczanie insektów metodą klasyczną (opryskiem) – polega na aplikacji środków owadobójczych na powierzchnię występowania danego szkodnika za pomocą opryskiwaczy ciśnieniowych. Jest to tzw. metoda kontaktowo-żołądkowa, której działanie owadobójcze następuje w wyniku spożycia, jak i poprzez kontakt owadów z opryskaną powierzchnią. Jej cechą jest wysoka skuteczność i szybkość działania.
2) zwalczanie insektów metodą żelową – polega na aplikacji trującego żelu w miejscach, po których wędrują owady, w ich kryjówkach i innych szczelinach.
Aby efekt był jak najlepszy, odpowiednio odmierzoną dawkę trucizny wyciska się przy użyciu aplikatora w formie pistoletu. Metoda ta jest bezpieczna dla ludzi oraz daje długotrwałą oraz 100% skuteczność.

Zwalczanie insektów nie jest zabiegiem łatwym. Utrudnia go szybkość rozmnażania się „niechcianych gości”, ich łatwość adaptowania się do nowych warunków a także odporność na wiele preparatów.
Podczas wykonywania dezynsekcji nasza firma skupia się na bardzo dokładnym i skrupulatnym przeprowadzeniu zabiegu.
Wszystkie prace wykonujemy z należytą starannością, dbałością a przede wszystkim z troską o bezpieczeństwo naszych klientów.
Używamy wyłącznie bezpiecznych i sprawdzonych środków do walki z insektami, które są nieszkodliwe dla ludzi.